Mutfak/Mekan

Bizim Konak Restaurant

22 Aralık 2016

Ataşehir Şerifali Bölgesi’nde yeni bir mekan ile karşınızdayım. Bu bölgede Antep yemekleri için çok fazla mekan yok. Bizim Konak ise bu ihtiyacı karşılayacak biçimde bir mutfağa sahip. Çok çok yeni olan bu mekan 3 katlı, ferah ve geniş bir atmosfere sahip. Etrafında iş merkezleri bulunan mekan; öğle yemekleri ve iş yemekleri için de güzel bir tercih.

fullsizerender-2

Bizim Konak’da Yılbaşı menüsü tadımına geldik ve başlangıcımızı mezeler ile yaptık. Bol meze çeşitleri arasında favorim hardal soslu patlıcan oldu. Mezelerden sonra ise ara sıcaklara sıra geldi. Ara sıcaklardan içli köfte, patlıcan dolma ve fındık lahmacun ile devam ettik. Çiğ köftesi çok lezzetliydi. Ana yemek zamanı geldiğinde ise karışık kebap önümüze geldi. Karışık kebapta etler o kadar çok lezzetliydi ki nedenini sormadan edemedik. Bu sorumuzun üzerine ise etlerin Balıkesir tarafından geldiğini ve özenle seçildiğini öğrendik. Ana yemekte ise favorim kuzu şiş ve Adana kebap oldu.

fullsizerender-4

Bizim Konak’ın misafirlerine fasıl olanağı sağlaması da bölgedeki eksiği tamamlayan nitelikte. Menü fiyatı alkol hariç 70TL.

Mekana geldiğim andan itibaren ilgimi çeken bir ayrıntıyı da sizlerle paylaşmak istiyorum. Bizim Konak’da tabaklarda kalan yemekleri hayvan barınağına gönderdikleri bir sistem mevcut. Masalarda bu konu ile alakalı bilgilendirme bulunması da oldukça ilgimi çekti. Bu yazıyı gördükten sonra da mekanın sahibine bazı sorular sordum. Kendisi topladıkları yemek atıklarını kendi elleriyle Maltepe taraflarında başıboş köpeklere götürdüğünü belirtti. Bu tip bir sosyal sorumluluğu mekan sahibinin kendi elleriyle yapıyor olması bu hareketi ne kadar içten yaptıklarını da gösteriyor.

fullsizerender-5

Yazımın sonuna gelmeden önce mekanın Yılbaşı menüsünden bahsetmek istiyorum. Mezeler, ara sıcaklar ve içli pilavlı hindinin dahil olduğu menü kişi başı fiyatı 250TL. Dilerseniz hindiyi evinize sipariş verip, yılbaşı sofranıza bu lezzeti de ekleyebilirsiniz.

 

Adres: Tatlısu, Şenol Güneş Bulvarı, No:2 , 34774 Dudullu OSB/Ümraniye- İstanbul

Telefon: 0216 594 51 30

Hoşunuza gidebilir

Yorum Yok

Yorum Bırak

error: Sitemizden içerik kopyalamak yasaktır.