Mutfak/Mekan, Seyahat, Yurtiçi

Casa Lavanda

6 Mart 2017

Herkese selam!

Yeni bir yazı ile karşınızdayım. Yorgunluk atıp, dinlenmek, huzur dolu ve keyifli bir gün geçirmeniz için sizlere farklı bir öneri ile geldim!

İstanbul’a 45 dakika uzaklıkta ve Şile yolu üzerinde bulunan Casa Lavanda’yı daha önce duymayanlar olabilir. Ulupelit Köyü’nde bulunan otelin konumu tam bir doğa harikası. Büyük bir arazide bulunan otel; yeşillik ile dolu ve taş evler ile çevrili. Bu otel genel olarak hafta sonu kaçamakları ve balayı için tercih ediliyor. Ben de kafamı dinlemek için plan yaparken bir anda aklıma burası geldi ve arkadaşlarım ile yola koyulduk.

Otelin keyifli noktalarından biri de restoran kısımı. Bu tarafta şömine eşliğinde lezzetli yemekler ile kendinizi ödüllendirmek için hazır olun! Bana göre Türkiye’de tadabileceğiniz en lezzetli mutfaklardan birisi. Özenle ve lezziz seçenekler içeriyor.

Yediğim lezziz yemeklere gelirsek eğer;

FullSizeRender 2 kopya

(Kandıra, Buffa Çiftliği’nden Taze Manda Burrata, Kiraz Domates, Balzamik Şurubu, Reyhan, Fesleğen ve Kruton)

FullSizeRender

(Enginar Sufle, İç Bakla, Enginar Kalbi, Piemonte Usulü Fonduta, Dereotu)

FullSizeRender 4

(Tavada Ördek Ciğeri “Foie Gras de Canard”, Kırmızı Şaraplı İncir, Brioche)

FullSizeRender 3 kopya

(Risotto, Nero; Sübye Mürekkebi ve Karidesli)

FullSizeRender kopya

(Şile Köylerinden Dana Bonfile, Ev Yapımı Taneli Hardal, Balzamik Sirkeli Arpacık Soğan, Fırında Körpe Sebzeler)

Bence görseller bile yeterince iştah açıcı… Lezzetlerini siz düşünün. Yazımı yazarken bile tekrardan gitsem de yesem diye düşünmeden edemiyorum.

FullSizeRender 2

Yemekten sonra ise kahve keyfi için dinlenme kısımına geçtim. Burada yeşilliklere karşı koltuklarda oturup manzaraya karşı kahvemi yudumladım. İnce düşünülmüş ayrıntılara yer veren otelin insana huzur veren bir atmosferi var. Havalar güzelleştikten sonra tekrardan gidip bahçe kısımında oturmak istiyorum. Güzel havalarda da keyif ayrı olur değil mi ?

Casa Lavanda’yı şehrin yoğunluğundan uzaklaşıp, kafa dinlemek isteyen herkese öneriyorum. Birkaç saat o yoğunluktan uzaklaşmak bile insana huzur veriyor. Bu tip kendinize zaman ayırdığınız ve herşeyden uzaklaştığınız zaman dilimleri insanın enerji depolamasını sağlıyor. Kendimizi bile unutup bazen kargaşa içerisinde stres altında kalıyoruz. İşte o zamanlarda kısa süreli de olsa atlayıp bir yerlere kaçıp gitmek gerek!

Sizler de benim gibi boş zamanlarınızı değerlendirmek için farklı rotalar çizmek istiyorsanız, listenize Casa Lavanda’yı eklemelisiniz. İnanın burada geçirdiğiniz birkaç saat bile ilaç etkisi yaratacak nitelikte. Bol kafa dinlemeli, stresten uzak, güzel günlerimiz olsun. 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere!

-Ezgim

Hoşunuza gidebilir

Yorum Yok

Yorum Bırak

error: Sitemizden içerik kopyalamak yasaktır.