Mutfak/Mekan

Ataşehir’in Gizli Kalmış Mekanı- Fauna

23 Şubat 2016

Ataşehir’in gizli kalmiş nadir mekanlarından Fauna’dayiz. Kadiköy Şifa’nin ilerisinde bulunan Fauna, muazzam lezzetleri ile öne çıkıyor. İbrahim Tuna’nin tek başına hem yemeği yapıp hem de servisini yaptığı inanilmaz bir mekan. Mekân küçük bir kapasiteye sahip, yaklaşık 25- 30 kişilik diyebilirim.

6 sene önce Moda’da sahibi olduğu mekanı yeterli ilgiyi alamadığı için kapanmak zorunda kalan İbrahim Bey artık Ataşehir’de bulunan şubesi ile kendine yeni bir yol çizmiş. İstanbul’da çok lezzetsiz ve kalitesiz mekanlar hala açık olup, İbrahim Bey’in tutunamaması çok üzücü.

IMG_6010

Başlangıç olarak Mozzarella Tabağı tercih ettik.Kendi yaptiklari pesto sos ve organik domatesler ile servis ediliyor, kesinlikle tavsiye ediyorum. Tabaktaki fesleğenin tazeliğini gelen kokudan anlayabilirsiniz. Gelelim fiyatlara; bu gördüğünüz tabak 15 ₺.Başka bir yerde böyle lezzetli bir tabak yeseniz en az 30- 40 ₺ arasi olucaktir.Makarnaları ciddi anlamda çok lezzetli, çok beğendim. İstanbul’da yediğim en iyi makarnalardan biri. Makarnanın hamuru İbrahim Bey kendi elleri ile yapıyor.

Biz makarna çeşidi olarak; Porçini Mantarlı ve İzmir Tulum peynirli olanı tercih ettik.

IMG_6001

Tatlı olarak Maylobi ve Çilekli Sorbe vardı.Sorbeler mevsime göre değişiyor kışın genelde portakal tercih edilirken yazın ise yaz meyveleri tercih ediliyor .

Özellikle Sorbesi en iyisi diyebilirim. Maylobi 5₺ Sorbe 7₺.

IMG_6005

Genel olarak çogu mekandan daha ucuz ve lezzetli. Lokantanın çalışma saatleri ise şu şekilde: Salı ve Perşembe sadece öğlenleri açık; 12:00’de basliyor 15:30’da kapanıyor. Cuma ve Cumartesi ise iki seans seklinde; ilki 12:00’den 15:30’a kadar ikinci seans ise 18:30’dan 20:30’a kadar sürüyor.

IMG_6006

Hoşunuza gidebilir

Yorum Yok

Yorum Bırak

error: Sitemizden içerik kopyalamak yasaktır.