Genel, Yaşam

Instagram 201: Dondurmak veya Silmek, İşte Bütün Mesele Bu

12 Mayıs 2017

Instagram artık hayatımızın vazgeçilmez bir sosyal medyası haline geldi. Önce Facebook, ardından Twitter derken şimdi de Instagram. Sabah kalkıp telefonu elimize alır almaz Instagram’da buluyoruz kendimizi, “Kim nereye gitmiş?”, “Neler yemiş?”, “Bu sefer nasıl bir fotoğraf koymuş?” ve buna benzeyen bir sürü sorunun cevabını bulmak amacıyla. Eğer tüm bunlardan sıkıldıysanız ve artık Instagram sizin için vazgeçilebilir bir şey ise, kısacası hesabınızı bir süreliğine kapatıp veya tamamen silip Ege’de deniz kıyısında küçük bir yere yerleşmek istiyorsanız bu yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

 

Öncelikle karar vermeniz gereken en önemli nokta; hesabınızı dondurmak mı yoksa tamamen silmek mi istediğiniz. Neden diye soracak olursanız, eğer Instagram hesabınızı silerseniz bir daha o hesaba giremeyecek ve herhangi bir şekilde o isimle kayıt olamayacaksınız. Bunun için anlık bir sinirle veya “ne olacak ben Instagramsız da yaparım, önceden Instagram mı vardı” diye düşünüp silmeye karar verecekseniz, bir daha düşünün derim, çünkü bunun geri dönüş olmayacaktır. Onun için gelin önce ben size Instagram nasıl dondurulur onu anlatayım.

Instagram Hesap Dondurma:

  1. Hesabınızı dondurmak için linke tıklayınız. Sağ alt köşede “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğini göreceksiniz.1
  2.   Görmüş olduğunuz o seçeneğe tıklayıp, karşımıza gelen ekranda geçerli bir sebebi işaretledikten sonra şifremizi giriyoruz.2
  3.  Şifremizi girdikten sonra, son adım olarak “Hesabı Geçici olarak kapat” seçeneğini tıklıyoruz ve hesabımız kapanıyor.

3

Hesabınızı dondurduktan bir süre sonra “Bu kadar ayrılık bana yeter, geri dönüyorum.” derseniz de telefonunuzdaki Instagram uygulamasından hesabınıza giriş yapmanız yeterli olacaktır. Dondurma ve geri açma esnasında birtakım sorunlarla da karşılaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse önceden hesabınızı dondurduysanız ve bu işlemi tekrarlamak istiyorsanız hesabınızın dondurulmaması veya anasayfaya atma sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Durum kimi zaman çerez kaynaklı olabiliyor. Bundan dolayı eğer dondurma işlemini telefonunuzdaki uygulamada deniyorsanız bilgisayarda deneyin yada tam tersi ise telefonunuzda deneyebilirsiniz. Bir diğer sıklıkla karşılaşılan sorun ise; fotoğrafların geri gelmemesi. Endişe etmeyin geri gelecektir, eğer uzun süreli bir dondurma süreci yaşamadıysanız en kısa sürede yüklenecektir. Fakat dondurma süreci uzunsa fotoğraflarınızın geri gelmesi de zaman alabilir.

 

Instagram Hesap Silme: Siz tüm anlattıklarıma ikna olmadınız ve diyelim ki hesabınızı tamamen silmek istiyorsunuz, izleyeceğiniz yolları anlatmadan önce tekrardan hesabınızın tamamen kapatılacağını ve bir daha açılamayacağını hatırlatmak isterim. Ayrıca fotoğraflar ve diğer tüm bilgiler de hesabınızdan silinmiş olur ve ulaşılamaz. Şimdi gelelim adımlara;

  1. Instagram hesap silme linkine giriyoruz.
  2. “Hesabını neden siliyorsun?” sorusuna güzelce cevabımızı veriyoruz.
  3. “Hesabımı sil” seçeneğine tıkladıktan sonra şifre isteniyor.
  4. Şifrenizi de girdikten sonra hesabınızı silinecektir.

Size kısaca Instagram hesabını dondurmayı ve tamamen silmeyi anlattım. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Bundan sonraki yazılarımda görüşmek üzere, kendinize iyi davranmayı unutmayın, anı yakalayın ve paylaşın.

Hoşunuza gidebilir

Yorum Yok

Yorum Bırak

error: Sitemizden içerik kopyalamak yasaktır.